Młodzi artyści o EKD/WKD - wystawa prac wyróżnionych w konkursie plastycznym

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy prac młodych artystów wyróżnionych za swoją twórczość w konkursie plastycznym pt. „Mały czy duży jest gotowy do podróży”, które odbędzie się w dniu 24 czerwca 2018 r. o godz. 11:30 w Izbie Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim.

Ekspozycja obejmuje kilkadziesiąt prac wykonanych w ramach konkrusu, którego uroczyste rozstrzygnięcie miało miejsce podczas tegorocznej edycji Wielkiego Festynu Wiejskiego w Otrębusach, pn. „Festyn u nas O.K. imienia Tadeusza Stachowicza”, zorganizowanego w dniu 19 maja 2018 r. W tegorocznej edycji festynu aktywny udział jako partner wzięła również spółka WKD.

Młodzi artyści zaprezentowali w swoich pracach nie tylko historię EKD/WKD czy wizję jej przyszłości ale również odbiór transportu publicznego widziany ich oczami jako przyjazny ludziom i środowisku. Jury konkursu w składzie: Przewodnicząca komisji – Dorota Płóciennik – Galeria Pomysłów Pasja Pracownia Edukacji Artystycznej Kanie, Członek Komisji – Adam Fedorowicz – Sołtys Otrębus oraz Członek komisji – Eliza Skorek-Matyjek – Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o., oceniając prace wzięło pod uwagę umiejętność doboru tematu, jakość wykonania oraz oryginalność pomysłu. Laureaci otrzymali upominki i dyplomy przekazane przez spółkę za swoją wyobraźnię, emocjonalność oraz kwestie ekologiczne wykazane w ich twórczości.

Miejsce wystawy: Izba Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim, ul. Stefana Batorego 23 – wejście od strony peronu nr 1 stacji WKD „Grodzisk Mazowiecki Radońska”.

Wystawę będzie można oglądać od dnia otwarcia, tj. 24 czerwca 2018 r. (niedziela) do dnia 30 sierpnia 2018 r. (środa) we wszystkie dni funkcjonowania Izby Tradycji EKD/WKD, tj. w środy w godz. 9:00-13:30 oraz w niedziele w godz. 11:30-14:30. W dniu otwarcia wystawy wstęp do Izby Tradycji EKD/WKD jest bezpłatny.

View the embedded image gallery online at:
http://wkd.com.pl/aktualnosci.html#sigProGalleriab295aa8fe7

Przejazdy rodzinne w okresie wakacji 2018 r.

zdjęcie przejazdy rodzinne

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż w okresie wakacji letnich 2018r. wprowadza tzw. ,,przejazdy rodzinne".
Z przejazdów tych może korzystać osoba dorosła, która nie posiada indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych odbywająca przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. 

Osoba ta może wówczas wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety „tam” lub „tam i z powrotem” według taryfy ulgowej 50%, albo nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy wg taryfy ulgowej 50% dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową.

  • Kasa biletowa dokonuje na biletach dla osoby dorosłej i dla dziecka adnotacji: „Przejazd rodzinny” i potwierdza ją datownikiem kasy.
  • Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawnionym do sprzedaży biletów WKD lub automacie biletowym WKD dokonuje samodzielnie wpisu „przejazd rodzinny” na bilecie.

Osoba dorosła powinna posiadać przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka

 Jeżeli osoba dorosła odbywa przejazd z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną).

Z „przejazdów rodzinnych” można korzystać:

-      od godz. 15:00 dnia 22 czerwca 2018r. (piątek)

-      do godz. 24:00 dnia 2 września 2018r. (niedziela)

Dzień zdrowia na Uczelni Łazarskiego w dn. 16.06.2018 r.

„Dzień Zdrowia” na Uczelni Łazarskiego już po raz 7.!

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. wzorem lat ubiegłych przyłączyła się do akcji "Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego" poprzez wsparcie kampanii informacyjnej na temat ww. wydarzenia.

16 czerwca 2018 roku Uczelnia Łazarskiego zaprasza Warszawiaków na siódmą edycję akcji „Dzień zdrowia na Uczelni Łazarskiego”. Jak co roku, lekarze specjaliści oraz eksperci związani z problematyką zdrowia fizycznego i psychicznego będą udzielać porad medycznych, zachęcać do wykonania bezpłatnych badań kontrolnych oraz propagować wśród uczestników zdrowy tryb życia.

16 czerwca 2018 roku w godzinach 10: 00 - 15: 00 na terenie kampusu Uczelni Łazarskiego zlokalizowanego w Warszawie przy ulicy Świeradowskiej 43 (10 minut pieszo od stacji Metro Wilanowska) odbędzie się kolejna edycja „Dnia zdrowia Uczelni Łazarskiego”. Podczas wydarzenia osoby zainteresowane będą mogły wykonać bezpłatne badania medyczne, a następnie odbyć konsultacje lekarskie i zweryfikować wyniki badań. Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość rozmowy i uzyskania porad od specjalistów klinicznych, terapeutycznych oraz osób propagujących zdrowy tryb życia.

„Dzień zdrowia” organizowany przez naszą Uczelnię co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy oraz osób z pobliskich miejscowości. Dotychczas przeprowadziliśmy w sumie około 4700 badań i konsultacji specjalistycznych” –mówi Ewelina Milan, koordynator Działu Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych. „Popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej, a także edukacja społeczeństwa to jedna z misji Uczelni Łazarskiego.”- dodaje Pani Ewelina.

Podczas tegorocznej edycji zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych w zakresie: pomocy psychologicznej, terapii indywidualnej i terapii par. Zapraszamy do wykonania badań spirometrycznych, zbadania ciśnienia krwi oraz badania poziomu glukozy. Po raz kolejny w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci” najmłodsi w wieku od 9 miesięcy do 6 lat będą mogli skorzystać z profilaktycznych badań USG pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu w narządach wewnętrznych.

„Ambulans do przeprowadzania badań USG u dzieci należący Fundacji Mc Donalda cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy tego dnia mają możliwość wykonać bezinwazyjne i przede wszystkim bezbolesne badanie zdrowia swojej pociechy. Należy pamiętać, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie badaniem konieczna jest wcześniejsza rezerwacja godziny wykonania USG”– przypomina Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego.

Dodatkowo osoby, które zdecydują się na udział w wydarzeniu będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, uzyskania porady ortodonty i higienistki z jednej z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych w Europie. Dodatkowo, zapraszamy na kurs i pokaz pierwszej pomocy oraz trening techniki maszerowania z kijkami - Nordic walking.

Tego dnia odbędzie się również Dzień Otwarty Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego. Studenci zainteresowani rekrutacją na studia medyczne będą mogli zwiedzić sale dydaktyczne, zapoznać się z ofertą studiów oraz porozmawiać ze studentami i wykładowcami akademickimi.

Organizatorem wydarzenia jest: Uczelnia Łazarskiego.

Patronat Honorowy nad akcją objął: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Główny Partner: CenterMed.

Partnerzy: Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK, Naturhouse, Polska Szkoła Nordic Walking & Wellness, Wioletta Wydrzyńska, Piotr Paweł Wydrzyński - Gabinet Pomocy Psychologicznej "Zwykła Rozmowa" , Villa Nova Dental Clinic.

Partnerzy Wspierający: BARTEXPO, Koleje Mazowieckie, Marlex Sp. z o.o., Warszawska Kolej Dojazdowa.

Patroni Medialni: Radio Plus, Kurier Południowy, Tygodnik „PASSA”, Tygodnik POŁUDNIE.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w serwisie Klubu Absolwenta Uczelni Łazarskiego- https://absolwenci.lazarski.edu.pl/.

Utrudnienia na linii WKD w dniu 30.05.2018 (ZAKOŃCZONE)

Aktualizacja: o godz. 20:00 przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu pociągów i zakończenie utrudnień.


Warszawska Kolej Dojazdowa sp z o.o. informuje, że w związku ze śmiertelnym potrąceniem na odcinku Michałowice - Opacz ruch pociągów WKD pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście WKD i Komorów do odwołania będzie się odbywać wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego).

Na pozostałych odcinkach ruch pociągów będzie się odbywać z opóźnieniami w zależności od warunków ruchowych szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów.

Na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki wprowadzono honorowanie biletów WKD w pociągach i pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej uruchamianych przez spółkę "Koleje Mazowieckie - KM" sp z o.o.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.