Zmiana organizacji ruchu pociągów na linii WKD w soboty i niedziele: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021 - szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.

Aktualne zasady i ograniczenia związane z koronawirusem (aktualizacja od 7 listopada) - szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.

Zmiana organizacji ruchu pociągów na linii WKD w soboty i niedziele: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z robotami budowlanymi w obrębie stacji Warszawa Zachodnia (peron nr 1 – Warszawa Zachodnia WKD) w soboty i niedziele: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021 na linii WKD zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Ruch pociągów WKD w ww. dniach zostanie całkowicie wstrzymany (całodobowo, po obydwu torach) na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD.

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD:

 1. Pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach:
  a) Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona
  b) Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona

  z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do centrum i z powrotem do zastępczej komunikacji autobusowej na przystanku osobowym „Warszawa Aleje Jerozolimskie”

 2. Odcinek Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.

 3. Na odcinku Komorów – Warszawa Reduta Ordona ruch pociągów będzie odbywał się dwukierunkowo po obydwu torach, tj. dwukierunkowo po torze nr 1 (tor prawy w kierunku od Warszawy do Komorowa) oraz dwukierunkowo po torze nr 2 (tor prawy w kierunku od Komorowa do Warszawy).

 4. Na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 5. Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) WKD obsługującymi relację Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD. Pojazdy ZKA oznaczone jako „ZA1” będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w zespole przystankowym pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie”, zlokalizowanych na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.

 6. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości zakupu biletu WKD. Przypominamy, że bilety jednorazowe WKD można zakupić „na zapas” w kasach biletowych, biletomatach oraz punktach ajencyjnych (sklepach, kioskach) na linii WKD.

 7. Podróżni korzystający z zastępczej komunikacji autobusowej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD:

 1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 29 stycznia 2021 r. i ważnych na przejazdy w dniu 30 stycznia 2021 r. i później:
    - całkowicie niewykorzystanych,
    - częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych
  bez potrącania odstępnego.

 2. Zwrotu biletów całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonują odpowiednio:
  a) kasy biletowe - w przypadku biletów zakupionych w kasach;
  b) Biuro Obsługi Klienta w Warszawie (stacja metra „Centrum” – lokal 2009C, Pasaż Handlowy; punkt czynny jest od pn. do pt. w godz. 9:00 – 18:00, tel. 801 789 405, bok@otieuropa.com ) – w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych.

DOSTĘPNOŚĆ BILETÓW WKD WZDŁUŻ TRASY OBSŁUGIWANEJ PRZEZ ZASTĘPCZĄ KOMUNIKACJĘ AUTOBUSOWĄ WKD:

W tabeli podano lokalizacje przystanków zastępczej komunikacji autobusowej z najbliższym punktem umożliwiającym zakup biletu WKD:

Lp.

PRZYSTANEK AUTOBUSOWEJ KOMUNIKACJI ZASTĘPCZEJ

PUNKT BILETOWY

1.

W-wa Al. Jerozolimskie – przystanek autobusowy ZTM: PKP WKD ALEJE JEROZOLIMSKIE 01/02

automat biletowy zlokalizowany na p.o. Warszawa Aleje Jerozolimskie

2.

W-wa Zachodnia WKD – przystanek autobusowy ZTM: DWORZEC ZACHODNI 01/02 (Aleje Jerozolimskie)

kasa biletowa oraz automat biletowy zlokalizowane na p.o. Warszawa Zachodnia   WKD

3.

W-wa Ochota WKD – przystanek autobusowy ZTM: PLAC ZAWISZY 02/03 (Aleje Jerozolimskie)

kasa biletowa oraz automat biletowy zlokalizowane na p.o. Warszawa Ochota WKD

4.

W-wa Śródmieście WKD – przystanek autobusowy ZTM: DWORZEC CENTRALNY 06 Aleje Jerozolimskie za rondem Czterdziestolatka w kierunku placu Zawiszy

kasa biletowa oraz automat biletowy zlokalizowane na stacji  Warszawa Śródmieście WKD

 

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu związane z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu serdecznie przepraszamy.


Tabele specjalnych rozkładów jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej WKD obowiązujących w soboty i niedziele: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021:

Pobierz specjalny rozkład jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej WKD ważny w dniach: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021 - kierunek: Grodzisk Mazowiecki / Milanówek - Warszawa

Pobierz specjalny rozkład jazdy pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej WKD ważny w dniach: 30-31.01.2021, 06-07.02.2021, 20-21.02.2021 - kierunek: Warszawa - Grodzisk Mazowiecki / Milanówek

Kasy biletowe – sprzedaż biletów z rolki biletowej

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, iż od dnia 1 lutego 2021 r. bilety jednorazowe WKD sprzedawane będą w kasach biletowych wyłącznie na papierze termicznym z rolki biletowej.

Bilety jednorazowe w tradycyjnej formie, tj. bilety kartkowe z bloczka biletowego, do wyczerpania posiadanych zapasów sprzedawane będą przez uprawnione punkty (kioski, sklepy) znajdujące się na linii WKD.

Tradycyjne bilety kartkowe zakupione w kasach biletowych do dnia 31 stycznia 2021 r. o aktualnej wartości nominalnej nadal zachowują swoją ważność.

Przechowywanie biletów drukowanych na papierze termicznym

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż bilety jednorazowe i okresowe drukowane z rolki biletowej na papierze termicznym w kasach biletowych oraz biletomatach wymagają właściwego przechowywania.

Zalecane jest, aby bilet wydrukowany na papierze termicznym przechowywać w zacienionym miejscu, które nie jest narażone na działanie promieni słonecznych, czy wysokie temperatury.

Właściwe przechowywanie biletu zapewni czytelność danych znajdujących się na wydrukowanym bilecie.

WuKaDka gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Warszawska Kolej Dojazdowa, która wspiera co roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazała do lokalnych sztabów w Grodzisku Mazowieckim, Podkowie Leśnej, Brwinowie i w Pruszkowie, przedmioty na licytacje, z których zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na aukcje Spółka oddała m.in. wiewiórki Wukadki, które w ubiegłym roku cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród licytujących.

„Zachęcam do licytowania, gdyż tylko dzięki naszej wspólnej mobilizacji, pomimo niecodziennych warunków jakie spowodował COVID-19, możemy wesprzeć WOŚP w zbiórce pieniędzy na specjalistyczny sprzęt laryngologiczny i w ten sposób pomóc dzieciakom, czyli „zagrać” najpiękniejszą melodię świata.” – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

WKD umożliwiła również bezpłatnie przejazdy w dniu 29 Finału WOŚP - 31 stycznia 2021 r., wszystkimi pociągami przewidzianymi w rozkładzie jady, na całej linii WKD, dla wolontariuszy biorących udział w kwestowaniu. Wolontariusze będą mogli podróżować na podstawie identyfikatora wystawionego przez WOŚP (wzór identyfikatora przedstawiono na poniższej grafice). Ponadto WuKaDka udostępniła wszystkie wolne nośniki reklamowe na cele promocji działań podjętych na rzecz 29 Finału WOŚP przez lokalne sztaby.

WOŚP 2021 indentyfikator

W niedzielę, 31 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 29, tym razem pod hasłem „Finał z głową”. Zebrane fundusze Fundacja przeznaczy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wspólnie zagrajmy z radością w 29. finale! Pokażmy, że nawet przeciwności jakie stawia przed nami ten trudny czas, nie są w stanie nas powstrzymać, bo chęć pomagania ma wielką moc!

Złóż życzenia Babci i Dziadkowi razem z WuKaDką

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. w tak wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Babci i Dziadka udostępnia swoim pasażerom bezpłatnie miejsce reklamowe w celu złożenia życzeń bliskim osobom. Do dyspozycji naszych klientów pozostawiamy możliwość publikacji życzeń w dniach 21.01.2021 r. oraz 22.01.2021 r. na nośnikach informacyjnych którymi dysponuje WKD sp. z o.o.:

- strona www.wkd.com.pl;

- monitory LCD w pociągu WKD;

- ramki A3 w pociągu WKD.

W tych trudnych dla wszystkich czasach spowodowanych pandemią COVID-19 chcemy pomóc w bezpieczny sposób wyrazić dzieciom ich miłość, jaką żywią do babci oraz dziadka. Podziękujmy swoim rodzicom za poświęcony czas i oddanie. Stwórzmy razem wyjątkowe życzenia dla Babć i Dziadków, pokazując im jak bardzo są ważni w naszym życiu.

W celu zamówienia życzeń i rezerwacji przestrzeni reklamowej prosimy o kontakt z przedstawicielami Wydziału Marketingu i Reklamy WKD sp. z o.o.
tel. +48 22 755 47 60 wew. 3 lub mail: marketing@wkd.com.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zamówienia życzeń będą przyjmowane do dnia 18.01.2021 r. (poniedziałek).

W Dzień Babci i Dziadka podaruj z WuKaDką bliskiej osobie najpiękniejsze wspomnienia.

Zmiana godzin otwarcia kas biletowych w okresie okołoświątecznym

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o informuje, iż podjęta została decyzja o zmianie godzin otwarcia kas biletowych w okresie okołoświątecznym tj., :

 1. 24.12.2020 r. – kasy czynne do godz. 15:00;
 2. 25.12 - 27.12.2020 r. – kasy nieczynne;
 3. 31.12.2020 r. – kasy czynne do godz. 15:00;
 4. 01.01 - 03.01.2021 r. – kasy nieczynne;
 5. 06.01.2021 r. – kasy nieczynne.

Bilety WKD można nabyć w automatach biletowych oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych mPay i SkyCash.

Rozkład jazdy pociągów WKD 2020/2021 od dnia 13.12.2020 (niedziela)

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że od dnia 13.12.2020 (niedziela) będzie obowiązywać nowy roczny rozkład jazdy pociągów WKD (sezon 2020/2021), w ramach którego utrzymana zostanie bez zmian dotychczasowa organizacja ruchu, zakładająca uruchomienie łącznie 14 obiegów taboru, wydawanych do ruchu w dni powszednie, w porze szczytów przewozowych. Oznacza to utrzymanie największego w historii spółki WKD, od momentu rozpoczęcia samodzielnej działalności gospodarczej, w ramach całorocznego planu eksploatacyjnego, zaangażowania taboru kolejowego dla celów związanych z obsługą linii kolejowej – równocześnie przez 14 pojazdów.

Utrzymane uruchomienie 14 obiegów taboru w każdy dzień roboczy pozwoli zapewnić niezbędne kursy dla podróżnych, w porach szczytów przewozowych, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów oraz pracowników środków kolejowego transportu zbiorowego na linii WKD. Rozkład jazdy pociągów na 2021 rok zapewni ponadto utrzymanie obserwowanej tendencji w zakresie równomiernego i bezpiecznego lokowania podróżnych w poszczególnych pociągach, uwzględniając wprowadzane decyzją organów administracji państwowej zmiany w zakresie limitu pasażerów w środkach transportu publicznego.

Nowy roczny rozkład jazdy pociągów w ramach oferty przewozowej WKD na sezon 2020/2021, obowiązujący od dnia 13.12.2020, zachowuje swoje mocne strony, takie jak wysoka częstotliowość i regularność odjazdów z poszczególnych stacji i przystanków osobowych. Stabilna oferta przewozowa w połączeniu z wysoką punktualnością i niezawodnością kursowania pociągów WKD umożliwi dalszą walkę o miano najpunktualniejszego przewoźnika pasażerskiego w kraju. Oferta przewozowa obejmować będzie 192 pociągi w dni powszednie, na najpopularniejszym odcinku pomiędzy Podkową Leśną i Warszawą wyprawiane z częstotliwością co 10 minut w szczycie i co 15 minut poza nim.

Sukcesywny wzrost planu eksploatacyjnego, a następnie jego utrzymanie na wysokim poziomie, są możliwe dzięki zrealizowanym przedsięwzięciom inwestycyjnym w zakresie modernizacji infrastruktury kolejowej, wymiany taboru oraz trwałemu zwiększeniu zatrudnienia w zespole maszynistów. Wdrożenie działań odbywa się za zgodą oraz według zobowiązań dotyczących osiągnięcia kryteriów jakościowych i ilościowych określonych przez Organizatora Przewozów w zawieranych ze spółką umowach – Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wszystkie instrumenty służące do sprawnego i bezpieczego realizowania przewozów pasażerskich spółka WKD efektywnie wykorzystuje łącząc funkcję przewoźnika z zarządcą infrastruktury kolejowej – podkreśla Michał Panfil, Prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Nowy roczny rozkład jazdy pociągów WKD obowiązujący od 13.12.2020 wpisuje się w przyjętą od początku stanu epidemii COVID-19 strategię stawiającą na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Strategia ta stanowi podstawowy wyznacznik dla całokształtu podejmowanych przez spółkę WKD działań, aby uczynić podróż bezpieczną, komfortową i niezawodną – w codziennych dojazdach do tych wszystkich miejsc i w celach związanych z aktywnościami, które mogą stanowić element życia społeczno-gospodarczego stosownie do istniejących obostrzeń.Spółka WKD w ramach przyjętej organizacji ruchu pozostaje przygotowana do obsługi potoków przewozowych o określonej wielkości, zarówno z organizacyjnego, jak i eksploatacyjnego punktu widzenia, posiadając odpowiednie zasoby kadrowe i techniczne.

Założony w ramach całorocznej organizacji ruchu plan eksploatacyjny z wykorzystaniem 14 obiegów taboru, wyczerpuje możliwości aktualnej przepustowości infrastruktury kolejowej WKD i na najbliższą przyszłość pozostanie optymalny z punktu widzenia jej zdolności eksploatacyjno-technicznych. Dalszy wzrost pracy eksploatacyjnej będzie możliwy po zrealizowaniu budowy drugiego toru linii kolejowej WKD pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim.

Wdrażane działania wpisują się w dążenie spółki do zapewnienia jak najwyższej konkurencyjności w ramach prowadzonej działalności obejmującej organizację i realizację kolejowych przewozów pasażerskich o najwyższej niezawodności, bezpieczeństwie, komforcie oraz o odpowiedniej intensywności i sprawności.

Tabele rozkładu jazdy pociągów WKD obowiązującego od dnia 13.12.2020:

Pobierz rozkład jazdy pociągów WKD obowiązujący od dnia 13.12.2020 (dzień powszedni)

Pobierz rozkład jazdy pociągów WKD obowiązujący od dnia 13.12.2020 (sobota, niedziela, święto)