Informacja w sprawie formy graficznej rozkładu jazdy pociągów WKD od dnia 11.12.2016

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. w związku z zaistniałymi wątpliwościami oraz zapytaniami w sprawie układu graficznego papierowej wersji rozkładu jazdy pociągów WKD zamieszczanej w gablotach informacyjnych oraz na wiatach uprzejmie informuje, że wraz z wejściem w życie nowej organizacji ruchu, tj. od dnia 11.12.2016 (niedziela) rozkład jazdy pociągów na wiatach i w gablotach peronowych linii WKD będzie prezentowany w formie tabeli indywidualnego rozkładu przystankowego (wyłącznie dla poszczególnych stacji i przystanków osobowych). Równocześnie przestanie być stosowana dotychczasowa forma plakatowa zawierająca wszystkie kursy dla wszystkich stacji i przystanków osobowych w ciągu całego dnia, co jest podyktowane trudnościami edycyjnymi w zakresie prezentacji znacznie zwiększonej liczby połączeń wraz z wprowadzeniem rozróżnienia na dni powszednie oraz soboty, niedziele i święta.

Nowe przystankowe rozkłady jazdy będą drukowane w formie tabeli z podziałem na odjazdy dla dnia powszedniego oraz sobót, niedziel i świąt na zółtej zalaminowanej karcie w podstawowym formacie A4. Poniżej przedstawiono przykładowy wygląd tablicy rozkładu jazdy dla stacji "Grodzisk Mazowiecki Radońska" obowiązującego od dnia 11.12.2016:

Zobacz powiększenie przykładowej tablicy rozkładu jazdy pociągów WKD

Jednocześnie Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. podkreśla, że rozkład jazdy w wersji papierowej w dalszym ciągu będzie stosowany jako informacja uzupełniająca - niezależnie od wdrażanego systemu tablic dynamicznej informacji pasażerskiej.