Od dnia 18.05.2020 zostaje przywrócony zwykły rozkład jazdy - w dni powszednie wracają wszystkie połączenia. Szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.

Aktualne zasady i ograniczenia związane z koronawirusem (aktualizacja od 18 maja) - szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.

16 września Dożynki Województwa Mazowieckiego

W dniu 16 września 2018 roku na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyło się tegoroczne święto plonów – Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego. Warszawska Kolej Dojazdowa uczestniczyła w tym wydarzeniu jako jeden z wystawców z regionu Mazowsza zachodniego.

Program uroczystości był niezwykle bogaty i obfitował w liczne atrakcje dające możliwość świętowania i zabawy. Obok części oficjalnej, na którą składały się m.in. przemarsz delegacji z wieńcami dożynkowymi, msza święta oraz obrzęd wręczania i dzielenia się chlebem, przez cały dzień na terenie muzealnej ekspozycji skansenu prezentowane były prace i pokazy zajęć jesiennych, maszyny rolnicze (dawne i współczesne). Przewidziano również występy zespołów folklorystycznych. Nie zabrakło również warsztatów i animacji dla najmłodszych oraz degustacji regionalnych potraw.

Uzupełnieniem bogatej powierzchni wystawienniczej wypełnionej przez przedstawicieli organizacji rolniczych, turystycznych, jednostek administracji terenowej różnych szczebli przybyłych z obszaru województwa, była stała i czasowa ekspozycja miejscowego Muzeum Wsi Mazowieckiej. W ramach pożegnania lata w skansenie odbyły się pokazy rzemiosła i rękodzieła ludowego z udziałem twórców ludowych oraz kiermasz produktów regionalnych – wszystko to w pięknej i tradycyjnej oprawie obrzędowej.

Udział Warszawskiej Kolei Dojazdowej w tegorocznym wydarzeniu dożynkowym umożliwił zaprezentowanie szerokiej publiczności zakresu usług oferowanych przez transport publiczny, w tym regionalny transport kolejowy WKD, jak również stał się okazją do promocji obszaru, na którym spółka zapewnia swoje usługi, tj. południowo-zachodniego pasma osadniczego aglomeracji warszawskiej. Wszystkim gościom, którzy odwiedzili stoisko WKD – w szczególności tym z rejonu powiatu grodziskiego i pruszkowskiego, dla których wyprawa do Sierpca była doskonałym sposobem na weekendowy wypoczynek – serdecznie dziękujemy, zachęcając do korzystania z oferty codziennych dojazdów pociągami, jak również oferty turystycznej w dni wolne.

Więcej informacji na temat Dożynek Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego:

>> Mazowieckie święto plonów

>> Zaproszenie na mazowieckie dożynki

>> Informacja o mazowieckich dożynkach


Galeria zdjęć z uroczystości: