Utrudnienia na linii WKD w dniu 04.12.2018 r. (ZAKOŃCZONE)

AKTUALIZACJA GODZ. 17:35

Ok. godz. 17:30 Przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów w kierunku Warszawy. Mogą występować opóźnienia wtórne do ok. 5 minut.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. serdecznie przeprasza za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu wynikłe w związku z zaistniałą awarią.


AKTUALIZACJA GODZ. 17:20

Przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów na odjazdach ze stacji Warszawa Sródmiescie WKD w kierunku Milanówka i Grodziska Mazowieckiego. Mogą występować opóźnienia pociągów w kierunku Warszawy do ok. 10 minut.

Uwaga: opóźnienia pociągów mogą ulec zmianie.


AKTUALIZACJA GODZ. 16:10

Ok. godz. 16:05 wznowiono ruch pociągów po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Mogą występować opóźnienia pociągów do 20 minut.

Planowane wyprawienie pociągów w kierunku Warszawy po torze nr 2 po zjeździe pociągu w relacji Warszawa (odj. 15:35) - Grodzisk Maz. ok. godz. 16:15.


AKTUALIZACJA GODZ. 16:00

Planowane wznowienie ruchu po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) ok. godz. 16:10 po zjeździe pociągu sieciowego do stacji Komorów.


AKTUALIZACJA GODZ. 15:50

Zakończono naprawę sieci trakcyjnej w miejscu uszkodzenia. Pociąg sieciowy rozpoczął zjazd do stacji Komorów. Po załączeniu napięcia w sieci trakcyjnej oraz zjeździe pociągu sieciowego ze szlaku tor nr 1 zostanie otwarty dla ruchu pociągów.

Jednocześnie pociąg w relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. 15:35) wyprawiony na szlak Warszawa - Komorów po torze nr 2, który jest dla relacji tego pociągu torem przeciwnym do zasadniczego, kontynuuje przejazd w kierunku stacji Komorów. Do czasu zjazdu tego pociągu ze szlaku Warszawa - Komorów ok. godz. 16:10 pociągi zmierzające w kierunku Warszawy będą oczekiwać przed stacją Komorów na możliwość kontynuowania jazdy.


AKTUALIZACJA GODZ. 15:35

Godz. 15:31 odjazd pociągu ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska w relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska - Warszawa Śródmieście WKD. Uwaga - po dojeździe do stacji Komorów w zależności od zajętości szlaku Warszawa - Komorów będzie podjęta decyzja o kontynuowaniu przejazdu w kierunku Warszawy lub skrócenia biegu pociągu.

Godz. 15:35 odjazd pociągu ze stacji Warszawa Sródmiescie WKD w relacji Warszawa Śródmieście WKD - Grodzisk Mazowiecki Radońska. Szacowany przyjazd do stacji Komorów ok. godz. 16:10.


AKTUALIZACJA GODZ. 15:00

Przewidywany czas usunięcia awarii wynosi ok 1 godziny.

Najbliższe odjazdy pociągów:

Godz. 14:57 odjazd pociągu relacji Komorów - Warszawa Śródmieście WKD

Godz. 15:16 odjazd pociągu z Grodziska Maz.

Godz. 15:30 odjazd pociągu relacji Warszawa - Grodzisk Mazowiecki


AKTUALIZACJA GODZ. 14:30

Godz. 14:20 odjechał pociąg relacji Warszawa Śródmieście WKD - Grodzisk Mazowiecki Radońska

Godz. 14:55 odjedzie pociąg relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska - Warszawa Śródmiescie WKD

Pociągi kursują pomiędzy Komorowem i Podkową Leśną Gł.


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że ok. godz. 14:00 w rejonie przystanku osobowego Warszawa Ochota WKD doszło do obniżenia sieci trakcyjnej zawieszonej nad torem nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). W związku z koniecznością wykonania naprawy w miejscu uszkodzenia przez pogotowie pociągu sieciowego do odwołania zostaje wstrzymany ruch pociągów po torze nr 1 na szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów.

Do czasu zakończenia naprawy sieci trakcyjnej ruch pociągów na szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów będzie się odbywać wahadłowo w obu kierunkach wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Częstotliwość kursowania pociągów w jednym kierunku ruchu podczas wprowadzonej organizacji ruchu wahadłowego wynosi ok. 65 minut.

Za utrudnienia w podróżowaniu serdecznie przepraszamy.