UWAGA! ETAP 2 MODERNIZACJI MOSTU NA RZECE ZIMNA WODA W KM 20.508 LINII KOLEJOWEJ NR 47 NA SZLAKU KOMORÓW - PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA ORAZ NAPRAWA TORU NR 2 NA SZLAKU KOMORÓW - PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA W OKRESIE 01.07.2017-31.07.2017. WIĘCEJ INFORMACJI W "AKTUALNOŚCIACH"

Informacja o czasie przejazdu pociągów relacji Podkowa Leśna Główna - Warszawa Śródmieście WKD na odcinku Komorów - Pruszków WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z remontem toru nr 2 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Komorów w dniach 01-31.07.2017 r. ruch pociągów na szlaku Podkowa Leśna Główna- Komorów prowadzony jest jednotorowo dwukierunkowo.

W związku z sytuacją techniczno- ruchową pociągi przejeżdżające przez stację Komorów odjeżdżają w kierunku Warszawy z toru stacyjnego nr 1 na tor szlakowy nr 2 Komorów – Warszawa na rozkaz pisemny doręczany przez dyżurnego ruchu (brak semafora wyjazdowego ze stacji Komorów z toru stacyjnego nr 1 na tor szlakowy nr 2 w kierunku Warszawy). Zgodnie z przepisami w powyższej sytuacji prędkość jazdy pociągu nie może przekraczać 20 km/h.  

Ograniczona prędkość pociągu między stacją Komorów a przystankiem osobowym Pruszków WKD może powodować wydłużony czas przejazdu na w/w odcinku.

Pierwszy semafor samoczynnej blokady liniowej (SBL) pozwalający na jazdę z prędkością rozkładową na szlaku Komorów – Warszawa Śródmieście WKD znajduje się za przystankiem osobowym Pruszków WKD.