Zaproszenie do ankiety

Aktualne zasady i ograniczenia związane z koronawirusem (aktualizacja od 26 czerwca) - szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.

NA PRZEJAZDACH DROGOWO-KOLEJOWYCH WŁĄCZ MYŚLENIE I BĄDŹ BEZPIECZNY

Warszawska Kolej Dojazdowa od maja tego roku prowadzi kampanię pn. "Twoja bezpieczna WuKaDka". Kampania przypomina zmotoryzowanym, rowerzystom i pieszym o  prawidłowych zachowaniach podczas  przekraczania przejazdów kolejowych oraz o zagrożeniach życia i zdrowia do których może dojść w tych miejscach. Niestety, pośpiech, brawura, nieuwaga nadal dominują nad rozsądkiem. Dlatego mówimy BĄDŹ UWAŻNY NA PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH, WŁĄCZ MYŚLENIE.

Warszawska Kolej Dojazdowa utrzymuje infrastrukturę w najlepszym stanie technicznym aby zapewnić bezpieczne warunki podróży zarówno dla uczestników ruchu drogowego jak i pasażerów WKD. Nasze działania zostały dostrzeżone przez Urząd Transportu Kolejowego, czego świadectwem było przyznanie w 2018 r. nagrody w konkursie „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” za przedsięwzięcia na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych WKD. Ponadto Warszawska Kolej Dojazdowa w ramach prowadzonej kampanii „Twoja bezpieczna Wukadka” przypomina o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i mówi „STOP” brawurze oraz łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych. Warto podkreślić, że w tym roku przejazdy kolejowe znajdujące się na linii WKD zostaną podłączone bezpośrednio do systemu numeru alarmowego 112. Na krzyżach św. Krzysztofa zlokalizowanych przy przejazdach zostaną zamieszczone żółte naklejki z numerem alarmowym pod który będzie można zgłosić niebezpieczne zdarzenie.

Wyniki badań jednoznacznie wskazują, że to pośpiech, ignorancja, brawura i brak rozsądku są najgroźniejszymi zabójcami na torach. Dlatego też kampanią "Twoja bezpieczna WuKaDka" zachęcamy do bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowych. – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Na obszarze kolejowym jednymi z najbardziej niebezpiecznych miejsc są przejazdy kolejowo-drogowe. To na nich najczęściej dochodzi do wypadków, które z reguły mają tragiczne następstwa.Ich uczestnicy wskutek odniesionych obrażeń niestety ponoszą śmierć albo doznają ciężkich obrażeń, wymagających długotrwałego i często kosztownego leczenia. Od stworzenia odpowiednich warunków przewozowych ale przede wszystkim od zachowania uczestników ruchu drogowego zależy czy bezpiecznie i punktualnie wszyscy podróżujący dotrą do celu. Choć od lat wiele zostało powiedziane na ten temat nadal są tacy, którzy ignorują migający czerwonym światłem sygnalizator przed przejazdem kolejowo-drogowym, sądząc, że jest to tylko sygnał ostrzegawczy, a nie kategoryczny zakaz wjazdu na tory. Nadal znajdują się też tacy, którzy uważają, że przejechanie slalomem między opuszczonymi rogatkami to przejaw sprytu i oszczędność czasu, a nie skrajnej głupoty i igranie ze śmiercią. Statystyki są bezlitosne, wypadki na przejazdach kończą się w szpitalu a 3 z 5 osób w Polsce ginie w zderzeniu z pociągiem.

Pamiętajmy, że najlepszą tarczą chroniącą kierowców i pieszych przed nieszczęściem jest odpowiedzialność, rozsądek i dobre decyzje – zgodne z przepisami prawa, które dają szansę na zdrowie i długie życie.

Kierowco, włącz myślenie! - dzięki temu Ty i inni podróżujący będą bezpieczni.

NAGRODA KBwrzesień 2021 TBW 002

 

Turniej Siatkówki Plażowej Mikstów o puchar WKD na Stawach Walczewskiego

W sobotę 11 września na Stawach Walczewskiego odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Mikstów o puchar WKD. Wszyscy miłośnicy i kibice siatkówki na piasku mogli śledzić pełne emocji zmagania zawodników.

Jak co roku na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim Uczniowski Klub Sportowy SPARTA zorganizował turniej piłki plażowej, który wszystkim fanom tego sportu dał wiele niezapomnianych wrażeń. W promieniach sobotniego, wrześniowego słońca o puchar oraz o nagrody ufundowane przez WuKaDkę, walczyło 13 par mieszanych. Puchar WKD wywalczyła drużyna w składzie Agnieszka Krawczyk i Mateusz Płanety - niepokonani od początku do końca Turnieju.

Serdecznie gratuluję zwycięskiej drużynie. Dziękuję również wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w rozgrywkach na piasku o puchar WKD i dostarczenie nam – kibicom wielu pozytywnych emocji. – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Wrześniowe zawody były ostatnim w tym sezonie turniejem siatkówki plażowej. Kolejne zmagania zawodników będzie można śledzić w Grodzisku Mazowieckim już w czerwcu 2022 r.

View the embedded image gallery online at:
https://wkd.com.pl/aktualnosci.html#sigProGalleria4e6a373294

Izba Tradycji EKD/WKD wydłuża godziny otwarcia w dniu 19.09.2021 r.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Izba Tradycji EKD/WKD w dniu 19.09.2021r. (niedziela) będzie dostępna bezpłatnie dla zwiedzających w godzinach 11:30 - 16:00.

Serdecznie zapraszamy.

Bezpłatne przejazdy na całej linii WKD w środę 22 września w ramach Dnia bez samochodu!

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, że w dniu 22.09.2021 (środa) obowiązuje oferta specjalna "Dzień bez samochodu w WKD", w ramach której przejazdy wszystkimi pociągami uruchamianymi na linii WKD są bezpłatne, niezależnie od relacji i czasu podróży - bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży. W przypadku podróży z rowerem/psem również do bezpłatnego przewozu roweru/psa. 

Oferta specjalna "Dzień bez samochodu w WKD" została wprowadzona w związku z przypadającym w dniu 22 września Europejskim Dniem bez Samochodu, kończącym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

UWAGA! W ramach oferty specjalnej "Dzień bez samochodu w WKD" pasażerom, którzy skasują bilet jednorazowy na przejazd/przewóz lub pasażerom posiadającym zakupiony wcześniej bilet okresowy, zawierający w swoim okresie ważności dzień 22.09.2021 nie będzie przysługiwać zwrot środków finansowych.

WuKaDka na Rodzinnym Pikniku z Zespołem Mazowsze

WuKaDka uczestniczyła w IV Rodzinnym Pikniku z Zespołem Mazowsze, który odbywał się w ten weekend na terenie siedziby zaprzyjaźnionego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w Otrębusach. Stoisko WKD cieszyło się dużą popularnością wśród najmłodszych i tych trochę starszych sympatyków kolejki.

W dniach 3-5 września w siedzibie Zespołu „Mazowsze” odbyło się uroczyste otwarcieCentrum Folkloru Polskiego „Karolin”, połączone z kolejną edycją Rodzinnego Pikniku z Mazowszem. Organizatorzy zadbali, aby program wydarzenia był ciekawy i każdego dnia obfitował w atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Oprócz licznych spotkań z tańcem i muzyką na kilku scenach plenerowych, przygotowana została także strefa dziecka, pokazy cyrkowe i wiele innych rozrywek dla całej rodziny.

Warszawskiej Kolei Dojazdowej podczas IV Rodzinnego Pikniku z Zespołem Mazowsze wystawiła stoisko firmowe, na którym promowała transport kolejowy oraz ofertę przewozową.

WuKaDki nie mogło zabraknąć podczas święta kultury przygotowanego przez zaprzyjaźniony Zespół „Mazowsze”. W czasie Pikniku zachęcaliśmy do podróżowania pociągami WKD nie tylko do pracy i szkoły, ale również na wydarzenia kulturalne, czy wycieczki w ciekawe miejsca znajdujące się wzdłuż linii WKD. – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się konkurs rysunkowy pt. „Lubię podróżować z WuKaDką” – dziękujemy Wam kochani za piękne prace. Dorośli także chętnie się z nami bawili i brali udział w konkursie wiedzy pt. „Po torach kolei z historią” – dziękujemy Państwu za wiele uśmiechów i dobrych słów. Oprócz konkursów na odwiedzających nasze stoisko czekały balony, wiatraczki i wiele innych gadżetów z logo WKD. Ponadto Warszawska Kolej Dojazdowa umożliwiła gościom Rodzinnego Pikniku z Zespołem Mazowsze przejazd na podstawie specjalnej opaski.

Dziękujemy Państwu, że chętnie odwiedzaliście nasze stoisko i dzieliliście się z nami swoimi wspomnieniami o EKD/WKD oraz sugestiami i uwagami.

View the embedded image gallery online at:
https://wkd.com.pl/aktualnosci.html#sigProGalleriaff0df3c07a

 

Zwrot biletów okresowych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych zakupionych w automatach biletowych

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, iż od dnia 15 września 2021 r. w kasach biletowych WKD możliwe będzie dokonywanie zwrotów całkowicie lub częściowo niewykorzystanych biletów okresowych zakupionych w automatach biletowych

Z uwagi na migrację danych do systemu sprzedaży WKD, zwrot biletu możliwy będzie nie wcześniej niż po upływie ok 2 godzin od zakupu biletu w biletomacie. 

W przypadku potrzeby zwrotu biletu okresowego zakupionego w biletomacie zachęcamy do korzystania z nowej dodatkowej formy zwrotu.