W dniu 17.06.2021 r. odbyła się proekologiczna akcja „Zielono nam”, która została przygotowana przez WuKaDkę wspólnie z Urzędem Miasta Milanówka.

Podczas akcji pasażerom WKD wydano 500 sztuk sadzonek drzew liściastych i iglastych.

Kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów WKD, którzy pozytywnie odnosili się do pomysłu akcji „Zielono nam” i aktywnie włączyli się do działań zachęcających do dbania o środowisko naturalne miejscowości położonych wzdłuż linii WKD. Sadzonki (carpinus betulus - grab pospolity ilość: 395 szt., fagus sylvatica - buk posolity ilość: 40 szt., pinus nigra - sosna czarna ilość: 25 szt., picea omorika - świerk serbski ilość: 40 szt.) rozdawane były na peronie przystanku osobowego Milanówek Grudów, Polesie oraz na terenie Urzędu Miasta Milanówka przy ul. Kościuszki 45. 

Akcja „Zielono nam” została zorganizowana w ramach nasadzeń kompensacyjnych po usunięciu drzew na odcinku linii Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna na potrzeby projektu pn. „Modernizacja infrastruktury kolejowej linii WKD – poprzez budowę drugiego toru linii kolejowej nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego.”