FESTYN NAUKOWY w Otrębusach w dniu 8.09.2019 r. godz. 13:00-20:00

FESTYN NAUKOWY w Otrębusach w dniu 8.09.2019 r.  godz. 13:00-20:00

„Nauka nie idzie w las, tylko w nas” - pod takim hasłem już 8 września odbędzie się coroczny sołecki festyn z cyklu U NAS OK.

Będzie to okazja, aby połączyć naukę z dobrą zabawą oraz upamiętnić, zmarłego przed pięciu laty, mieszkańca Otrębus, artystę, społecznika i pierwszego organizatora otrębuskich festynów - Tadeusza Stachowicza.

Tegoroczny festyn podzielony będzie na trzy różne strefy: naukową, społeczno-obywatelską i kreatywną. W pierwszej odbywać się będą pokazy naukowe i działania rozwijające naturalną potrzebę poznawania i uczenia się dorosłych i dzieci. Strefa społeczno-obywatelska będzie miała charakter hapenningu informacyjno-qizowego. W strefie związanej z kreatywnością będzie miejsce na doświadczanie wszystkimi zmysłami otaczającego świata, kolorów, zapachów i dźwięków.

Do współpracy przy tym wydarzeniu i zapewnienia ciekawych atrakcji zaproszeni zostali nie tylko lokalni i stali partnerzy, firmy czy instytucje. Przy tej edycji zaprezentują się także specjalni goście, m.in. Wiktor Niedzicki, znany popularyzator nauki czy Storyteller Museum – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Oprawę muzyczną zapewnią koncerty zespołów SOUVLAKI oraz NO I DOBRZE.

W trakcie wydarzenia zostaną zaprezentowane także pracownie Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie, współorganizatora festynu. Będzie też coś dla seniorów. Lokalny ośrodek zdrowia NZOZ Vita-Med, sponsor festynu, zapewni możliwość skorzystania z bezpłatnych badań: oznaczenia poziomu cukru, przesiewowego badania wzroku.

I jak to na festynach, nie zabraknie też czegoś na ząb. W tym roku prym wieść będą mobilne bary – food trucki, serwujące dania kuchni meksykańskiej oraz grill.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów.

Patronem medialnym wydarzenia jest telewizja TEL-KAB, portal i gazeta WPR24.pl, Radio Bogoria, „Przegląd Piaseczyński”, „Mocne Strony.

Partnerami są: Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie filia w Otrębusach, Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o., Straż Miejska w Brwinowie, Gabinet Równowaga, REbuild, Storyteller Museum – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Wydarzenie sfinansowane z budżetu Gminy Brwinów w ramach funduszu sołeckiego oraz ze środków Powiatu Pruszkowskiego.

„Nauka nie idzie w las, tylko w nas”

Festyn U NAS OK im. Tadeusza Stachowicza

8 września 2019 r.

godz. 13:00-20:00

Zespół Pałacowo-Parkowy Toeplitzówka w Otrębusach, ul. Wiejska 1

Program festynu:

13:00 - uroczyste rozpoczęcie

13:30 - Wiktor Niedzicki - pokaz naukowy

15:00 – „Zielony jak czekolada, głośny jak kamień” – warsztaty z Justyną Wiśniowską i Anną Szary

17:00 - występ zespołu SOUVLAKI

18:00  - występ zespołu NO I DOBRZE - tańce na dechach