WuKaDka uczestniczyła w IV Rodzinnym Pikniku z Zespołem Mazowsze, który odbywał się w ten weekend na terenie siedziby zaprzyjaźnionego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w Otrębusach. Stoisko WKD cieszyło się dużą popularnością wśród najmłodszych i tych trochę starszych sympatyków kolejki.

W dniach 3-5 września w siedzibie Zespołu „Mazowsze” odbyło się uroczyste otwarcieCentrum Folkloru Polskiego „Karolin”, połączone z kolejną edycją Rodzinnego Pikniku z Mazowszem. Organizatorzy zadbali, aby program wydarzenia był ciekawy i każdego dnia obfitował w atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Oprócz licznych spotkań z tańcem i muzyką na kilku scenach plenerowych, przygotowana została także strefa dziecka, pokazy cyrkowe i wiele innych rozrywek dla całej rodziny.

Warszawskiej Kolei Dojazdowej podczas IV Rodzinnego Pikniku z Zespołem Mazowsze wystawiła stoisko firmowe, na którym promowała transport kolejowy oraz ofertę przewozową.

WuKaDki nie mogło zabraknąć podczas święta kultury przygotowanego przez zaprzyjaźniony Zespół „Mazowsze”. W czasie Pikniku zachęcaliśmy do podróżowania pociągami WKD nie tylko do pracy i szkoły, ale również na wydarzenia kulturalne, czy wycieczki w ciekawe miejsca znajdujące się wzdłuż linii WKD. – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się konkurs rysunkowy pt. „Lubię podróżować z WuKaDką” – dziękujemy Wam kochani za piękne prace. Dorośli także chętnie się z nami bawili i brali udział w konkursie wiedzy pt. „Po torach kolei z historią” – dziękujemy Państwu za wiele uśmiechów i dobrych słów. Oprócz konkursów na odwiedzających nasze stoisko czekały balony, wiatraczki i wiele innych gadżetów z logo WKD. Ponadto Warszawska Kolej Dojazdowa umożliwiła gościom Rodzinnego Pikniku z Zespołem Mazowsze przejazd na podstawie specjalnej opaski.

Dziękujemy Państwu, że chętnie odwiedzaliście nasze stoisko i dzieliliście się z nami swoimi wspomnieniami o EKD/WKD oraz sugestiami i uwagami.