Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wakacyjnym pn. „Znane i nieznane zakątki WuKaDki”.

Jeśli znasz ciekawe, urokliwe - mniej lub bardziej znane - miejsce, położone w okolicach linii WuKaDki - koniecznie weź udział w konkursie. Zaproś nas do swojego ulubionego miejsca w okolicy linii WKD. Prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. kilka fotek tego miejsca, napisz, z której stacji/przystanku najlepiej do niego dotrzeć i sprawdź czy jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Konkurs rozpoczynamy 4 lipca, a kończymy 9 września. Nagrody czekają!  Poznajmy piękno swojej okolicy - na malowniczym szlaku WuKaDki miejsc godnych polecenia jest naprawdę baaaardzo dużo. Poniżej przedstawiamy Wam miejsce, które zdecydowanie powinniście odwiedzić! Nasze ostatnie odkrycie to Ogród Rzeźb Juana Soriano w Owczarni.

 park sorano

To miejsce dla pasjonatów sztuki i nie tylko …. Ogród Rzeźb Juana Soriano to rodzaj zewnętrznej galerii – sztuka połączona z naturą. Potrzebujesz wyciszenia w pięknych okolicznościach przyrody i kultury to miejsce jest dla Ciebie.  Można tutaj pospacerować, wybrać się na piknik, posiedzieć, oddać się przemyśleniom, napisać wiersz lub poćwiczyć jogę na trawie. Do dyspozycji mamy przepiękny teren parkowy, który skrywa niezwykłe rzeźby wykonane przez uznanego meksykańskiego malarza i rzeźbiarza Juana Soriano. Budynki usytuowane w centralnej części parku nie są przeznaczone do zwiedzania. W jednym z nich znajduje się muzeum – jednak nie ma tam stałej ekspozycji prac. Bywa, że właściciel organizuje tam wystawy czasowe – warto sprawdzać na bieżąco - odwiedzając stronę www.soriano.pl. To czarujące, magiczne, ciepłe miejsce w otulinie przepięknych drzew, którego nie można ominąć na trasie WuKaDki.  

 Gdzie wysiąść?

· WKD Kazimierówka

Odległość – ok 2,5 km

Czas – pieszo ok. 30 minut, rowerem 8 minut.

· WKD Brzózki

Odległość – 1,6 km

Czas - pieszo 18 minut, rowerem 5 minut.

Kiedy i w jakich godzinach?

Ogród Rzeźb Soraiano możesz odwiedzać od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00 – 20.00.

Adres:

Ogród Rzeźb Juana Soriano,

ul. Artystyczna 20,

05-807 Owczarnia | Podkowa Leśna

Wejście na teren parku jest bezpłatne.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.

W parku brak jest ścieżek dla osób niewidomych, osoby poruszające się na wózku mogą mieć trudności z przemieszczaniem się, gdyż ścieżki nie są utwardzone, a jedynie wysypane drobnym kruszywem.

Uwaga!

Ze względu na inne zwierzęta zamieszkujące to miejsce – do parku nie zabieramy piesków.
Po terenie parku nie jeździmy na rowerze.

Nie naruszamy prywatności właścicieli – nie wchodzimy do domu.

wakacyjny konkurs fotograficzny lcd 002

Regulamin konkursu wakacyjnego

Karta konkursowa wraz z oświadczeniem