Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że od dnia 10.12.2023 (niedziela), od godz. 3:00 wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, w ramach którego przywrócone zostanie kursowanie pociągów na linii kolejowej do Milanówka (>> przejście do szczegółowej informacji na ten temat), na odcinku pomiędzy stacjami Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Radońska zostanie otwarty ruch pociągów równocześnie po obydwu torach i będzie prowadzony zgodnie z zasadą ruchu prawostronnego, tj. po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) pojadą podstawowo pociągi w relacji do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, natomiast po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) pojadą podstawowo pociągi w relacji do przystanku Warszawa Reduta Ordona.

W związku z powyższym od niedzieli, 10.12.2023 odprawa podróżnych będzie również prowadzona ze wszystkich peronów zlokalizowanych przy obydwu torach na tym szlaku. Tabliczki z informacjami na temat numerów peronów i torów na przebudowanym odcinku linii kolejowej pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim zostały zamieszczone na dedykowanych dla nich konstrukcjach wsporczych.

Do końca bieżącego roku z uwagi na prowadzone jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe w pobliżu torowiska i peronów ruch pociągów na odcinku pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim będzie prowadzony z prędkością ograniczoną do 40 km/h.