Dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej bardzo ważne jest podnoszenie standardów podróży. Zgodne z misją, Spółka podejmuje wszelkie działania by usługi przewozowe świadczone były na najwyższym poziomie, poprawiające jakość i dostępność również dla podróżnych z niepełnosprawnościami. Dlatego też wychodząc tym razem naprzeciw oczekiwaniom pasażerów z niepełnosprawnością słuchu została uruchomiona usługa tłumacza online języka migowego.

Warszawska Kolej Dojazdowa podniosła komfort obsługi pasażerów z niepełnosprawnością słuchu poprzez udostępnienie pasażerom kontakt z tłumaczem online języka migowego. Usługa dedykowana jest dla osób niesłyszących i daje możliwość zapoznania się z ofertą WKD poprzez bezpośredni kontakt w czasie rzeczywistym z tłumaczem online polskiego języka migowego.

Oferowana usługa jest bezpłatna i nie wymaga wcześniejszego powiadomienia przewoźnika.

Usługę dla spółki WKD realizuje Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki w Warszawie.

Z usługi tłumacza online języka migowego możecie Państwo skorzystać:

  • w każdej z ośmiu kas biletowych na linii WKD. Usługa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy kas.
  • w siedzibie spółki WKD w Grodzisku Mazowieckim - w Kancelarii Głównej (punkt obsługi klienta) przy ul. Stefana Batorego 23 (wejście od strony ul. Radońskiej). Usługa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Kancelarii od 7.00 – 15.00.
  • w Izbie tradycji EKD/WKD zgodnie z obowiązującym godzinami świadczenia usługi w dni powszednie.

Miejsca, w których dostępna jest usługa tłumacza online języka migowego oznaczone zostały piktogramem zdalnego tłumacza na język migowy zdalny tłumacz migowy.

Ponadto z usługi można skorzystać przez stronę internetową klikając w link połączenia oznaczony piktogramem migajacych dłoni migające dłonie. Potrzebny jest jedynie komputer wyposażony w kamerę oraz podłączenie do internetu.

Link do połączenia: https://pzgomaz.com/announcement?customer=WKD

W kasach biletowych WKD oraz w punktach obsługi Klienta w budynku biurowym w Grodzisku Mazowieckim mamy również udogodnienia w postaci pętli indukcyjnych dla osób słabosłyszących korzystających z aparatów słuchowych oraz implantów słuchowych.

Jeśli mają Państwo pytania, wątpliwości lub ciekawe rozwiązania, zapewniające lepszy komfort obsługi czy podróżowania osób głuchym lub słabosłyszących – zapraszamy do kontaktu, bo warto wspólnie szukać rozwiązań. Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

 

plakat tłumacz języka migowego