Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. z przyjemnością informuje, iż od 2 czerwca 2021r. (środa) Izba Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim będzie ponownie otwarta. Dla zwiedzających udostępnione zostaną wszystkie stałe ekspozycje, które będzie można zwiedzać w środy w godzinach od 9:00 do 13:30 oraz niedziele w godzinach od 11:30 do 14:30, wejście do Izby Tradycji EKD/WKD będzie możliwe od strony Portierni.

Cieszę się, że po tak długim czasie ponownie możemy zaprosić Państwa do Izby Tradycji EKD/WKD. Dla odwiedzających przygotowaliśmy niespodziankę – nowy eksponat, makietę przedstawiającą rikszę EKD z pasażerami, która przejeżdża ulicą Nowogrodzką w Warszawie, na tle zbombardowanej kamienicy. W najbliższym czasie ekspozycję uświetnią również repliki dwóch riksz EKD. Serdecznie wszystkich zapraszam do odwiedzenia Izby Tradycji EKD/WKD – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Spółka obok obecnie obowiązujących biletów wstępu do Izby Tradycji EKD/WKD (normalnego w cenie 3,00 zł i ulgowego w cenie 1,50 zł) wprowadziła nową ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Bilety KDR w cenie 1,00 zł przysługują każdemu
z członków rodziny wielodzietnej na podstawie dokumentu potwierdzającego korzystanie ze szczególnych uprawnień w rozumieniu Ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (KDR). 

Zwiedzanie Izby Tradycji EKD/WKD będzie możliwe z zachowaniem zasad sanitarnych m.in. zakrywania ust i nosa, gromadzenia się, zachowania bezpiecznego dystansu od innych osób i limitu przewidzianego dla muzeów tj. 1 osoba na 15 m².

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Izby Tradycji EKD/WKD.