WuKaDka jest przewoźnikiem budującym swoją markę i pozycję na rynku kolejowym nie tylko poprzez zapewnienie pasażerom bezpiecznych przejazdów oraz komfortu i dostępności podróżowania, ale również poprzez wsparcie różnego rodzaju działań społecznych.

- Dużą wagę przywiązujemy do działań społecznej odpowiedzialności biznesu. Rok temu głosami pasażerów maskotką Spółki została wiewiórka Wukadka, która zainspirowała nas do zwrócenia uwagi na problemy, z którymi mierzą się dzikie zwierzęta w swoich naturalnych warunkach życia. To stało się powodem podjęcia współpracy z Fundacją Swoi Dwór i wzięcia pod skrzydła WKD bociana Kajtka. – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Kajtek to bocian, który od początku miał wiele szczęścia w życiu. Został znaleziony w czerwcu 2020 r.  jako małe i puszyste pisklę ze złamanym skrzydłem. Do Fundacji Sowi Dwór, pomagającej dzikim zwierzętom w powrocie do życia w warunkach naturalnych, przywiózł ptaka człowiek, który znalazł go w niedalekiej odległości od gniazda z którego prawdopodobnie Kajtek został wyrzucony i odniósł poważne obrażenia, skutkujące koniecznością amputacji skrzydła. Sytuacja ta uniemożliwiła Kajtkowi powrót do środowiska naturalnego i samodzielne życie. Dzięki Fundacji bocian znalazł bezpieczne schronienie i fachową opiekę a pomoc dobrych ludzi umożliwiła mu przetrwanie najtrudniejszych chwil. Dziś Kajtek jest pełnym woli życia zwierzęciem z radosnym usposobieniem do otaczającego go świata.