Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to czas refleksji i pamięci o osobach, z którymi czujemy się emocjonalnie związani. Wzorem lat ubiegłych w dniach poprzedzających uroczystości związane z dniem 1 listopada, WuKaDka uczci pamięć osób zmarłych zasłużonych dla historii EKD/WKD i rozwoju Spółki.

Początek listopada to czas szczególny - to czas zadumy nad przemijaniem. Dla nas - pracowników WKD pamięć o zmarłych, którzy przez lata współtworzyli rozwój kolejki i jej historię jest niezmiernie istotna. Odwiedzając groby naszych kolegów oraz bohaterów walczących w szeregach AK oddajemy cześć i wyrażamy szacunek dla ich zasług.– powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa to kolej z bogatymi tradycjami, którą aktywnie współtworzyły osoby zaangażowane w życie lokalnych społeczności oraz walczące o wolną i silną Polskę. Spółka ma świadomość, że podtrzymywanie pamięci i utrwalanie bohaterskich losów związanych z EKD/WKD jest szczególnie ważne, aby pamięć o nich przetrwała a czyny były wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń.

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego, przedstawiciele WuKaDki upamiętnią pracowników Spółki oraz osoby związane z historią EKD/WKD i działaniami podejmowanymi na rzecz historii polskiego kolejnictwa. W ramach tej inicjatywy kwiaty i znicze zostaną złożone na grobach pracowników WKD oraz pod tablicą Kolejarzy EKD – Żołnierzy AK w Grodzisku Mazowieckim, pod tablicą upamiętniającą pracowników EKD, zamordowanych podczas wojny i okupacji 1939-1945 w Podkowie Leśnej oraz przy grobie Stanisława Wysockiego, projektanta Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, pochowanego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.