WuKaDka zaprasza do odwiedzenia Izby Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim podczas Nocy Muzeów w dniu 14 maja br. Czekamy na Państwa od godziny 17:00 do 23:00.  

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, dla wszystkich zainteresowanych historią oraz bieżącą działalnością kolejki, oprócz zbiorów Izby Tradycji EKD/WKD zostanie wyeksponowany historyczny tabor kolejowy oraz ten aktualnie wykorzystywany przez Spółkę do przewozu pasażerów. O godzinie 19:00 w historycznej hali EKD zostanie wygłoszona prelekcja pt. „Bileciki do kontroli – krótka historia biletów EKD/WKD przygotowana przez Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD/WKD. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przejażdżki rikszą kierowaną przez kolejarza w umundurowaniu EKD.

Podczas Nocy Muzeów w dniu 14 maja (sobota) w godzinach od 17:00 do 23:00 Izba Tradycji EKD/WKD zostanie udostępniona bezpłatnie (ok. godz. 22:30 przewidziano wstęp ostatniej grupy zwiedzających, minimalny czas zwiedzania ekspozycji wynosi ok. 30 minut). Wejście do Izby Tradycji EKD/WKD możliwe jest przez portiernię od ulicy Radońskiej.

Regulamin imprezy Noc Muzeów

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Izby Tradycji EKD/WKD.

noc muzeów 2022 strona