W sobotę 30 kwietnia br. Podkowa Leśna rozpoczęła sezon rowerowy. Wydarzenie przygotowane zostało przez Urząd Miasta Podkowa Leśna. Organizator szczególną uwagę postanowił tym razem zwrócić na tak ważne aspekty naszego życia jakim są - zdrowie i sport. WuKaDka wsparła wydarzenie poprzez działania informacyjne w zakresie bezpieczeństwa na terenie kolejowym.

Miasto Podkowa Leśna z okazji rozpoczęcia sezonu rowerowego przygotowało mnóstwo atrakcji dla uczestników imprezy, szczęściarze mogli wylosować wiele cennych nagród. Odważni ochotnicy mogli uratować czyjeś życie - oddając krew w krwiobusie, odbył się również pokaz ratownictwa medycznego. W ramach wydarzenia odbył się rajd rowerowy ulicami Podkowy Leśnej.

Jak wiadomo podczas takich inicjatyw bezpieczeństwo jest najważniejsze – więc nie mogło zabraknąć również WuKaDki jako partnera wydarzenia. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Powiatowa Komenda Policji w Grodzisku Mazowieckim, która wsparła wiewiórkę Wukadkę w informowaniu uczestników ruchu drogowego o tym jak dbać o swoje bezpieczeństwo w okolicach przejazdów kolejowych.
W ramach propagowania założeń II edycji kampanii pn. „Twoja Bezpieczna WuKaDka” kierowcy oraz przechodnie otrzymywali specjalną ulotkę informującą o tym jak zachować się w sytuacji zagrożenia i jakie sytuacje zgłaszać na numer alarmowy 112, a jakie bezpośrednio do WKD.

rajd rowerowy podkowa leśna obszar roboczy 1 002

 

Wspólnie z naszymi partnerami dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnej społeczności oraz pasażerów!