WuKaDka zaprasza do Izby Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim w jedną taką noc w roku – Noc Muzeów przypadającą w sobotę 18 maja. Czekamy na Was od godziny 16:00 do godziny 23:00.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w dniu 18 maja (sobota) oprócz tradycyjnie wystawionego w Izbie Tradycji EKD/WKD zabytkowego taboru w postaci wagonu motorowego EN80-16 z 1926 r., ezt EN94-40 z 1972 r., wagonu-platformy z 1888 r. oraz lokomotywy spalinowej 409Da-786 z 1984 r. pokażemy Wam oświetlony mural przedstawiający pociąg WKD na jednym z przystanków naszej kolejki. Do zobaczenia będą również semafory czy wyremontowane pulpity dyżurnego ruchu ze stacji Grodzisk Maz. Radońska i Komorów. W tą wyjątkową noc, będziecie mieć niepowtarzalną okazję zobaczyć jak prezentują się pociągi oświetlone blaskiem reflektorów i świetlówek. Prawda, że zapowiada się niezapomniana noc, a to jeszcze nie wszystkie atrakcje.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie pn. „Nocne WuKaDkowanie”, który będzie polegał na znalezieniu i rozwiązaniu 5 zagadek/zadań znajdujących się na udostępnionym do zwiedzania terenie WKD. Na karcie konkursowej, która będzie do pobrania na stoisku znajdującym się w Izbie Tradycji EKD/WKD będzie trzeba wpisać odpowiedzi na wszystkie zagadki/zadania a wypełnioną kartę wrzucić do urny znajdującej się na stoisku. Spośród wszystkich poprawnie wypełnionych kart konkursowych zostanie wylosowanych 10 osób, które otrzymają nagrody. Losowanie odbędzie się w pokoju nr 114 w Wydziale Marketingu i Reklamy na terenie siedziby WKD w Grodzisku Mazowieckim w dniu 20.05.2024 r. (poniedziałek) o godzinie 12:00. Z osobami, które wygrają konkurs będziemy kontaktować się mailowo lub telefonicznie w celu odebrania nagrody z logo WKD.

Podczas Nocy Muzeów w dniu 18 maja (sobota) w godzinach od 16:00 do 23:00,  Izba Tradycji EKD/WKD zostanie udostępniona bezpłatnie (ok. godz. 22:30 przewidziano wstęp ostatniej grupy zwiedzających, minimalny czas zwiedzania ekspozycji wynosi ok. 30 minut). Wejście do Izby Tradycji EKD/WKD możliwe jest przez portiernię od ulicy Radońskiej na podstawie bezpłatnego biletu okolicznościowego. Parking dla pojazdów znajduje się przy ulicy Spokojnej.

Regulamin wydarzenia pn. „Noc Muzeów z WuKaDką 2024”

Regulamin konkursu „Nocne WuKaDkowanie”

Odwiedzajcie Izbę Tradycji EKD/WKD w tą wyjątkową noc, Noc Muzeów!

plakt noc muzeów