Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej korzystający z aparatów słuchowych oraz implantów słuchowych mogą w prostszy sposób zakupić bilet czy też uzyskać informacje o ofercie przewoźnika dzięki wyposażeniu kas biletowych oraz punktów obsługi Klienta (siedziba Spółki) w pętle indukcyjne. Pętle indukcyjne na wniosek WKD zainstalowała Polska Fundacja Osób Słabosłyszących. Zamontowane pętle są kompatybilne z aparatami słuchowymi wszystkich producentów niezależnie od klasy i ceny aparatu. Urządzenie umożliwia osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę indukcyjną (T), w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy.  

         Wystarczy, że osoba słabosłysząca podchodząc do kasy oznaczonej specjalnym symbolem piktogram gluchoniemy   włączy w swoim aparacie słuchowym lub implancie słuchowym funkcję cewki indukcyjnej (T), a od tego momentu będzie słyszała wyraźny głos kasjera. W przypadku, gdy rozmówca jest słabo słyszalny – należy poprosić sprzedawcę biletów o mówienie bliżej mikrofonu.

       Aby odbiór tego co mówi kasjer był możliwy, aparat słuchowy lub implant słuchowy musi być skonfigurowany do współpracy z pętlą indukcyjną. Funkcja ta musi być aktywna, a parametry cewki indukcyjnej (T) muszą być odpowiednio ustawione.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów prosimy kontaktować się bezpośrednio z Polską Fundacją Osób Słabosłyszących http://pfos.org.pl/kontakt.

Informacje o tym, czym jest pętla indukcyjna, jaka jest zasada jej działania, kto i w jakich sytuacjach może z niej skorzystać dostępne są na https://www.pfos.org.pl/technologie/petle-indukcyjne/petle-i-petelki/ oraz https://www.pfos.org.pl/technologie/petle-indukcyjne/co-musisz-wiedziec-o-petli-indukcyjnej/.

Serdecznie zapraszamy osoby słabosłyszące do wygodnego i komfortowego korzystania z naszych usług!