Na jeziorze Kisiajno odbyły się regaty z okazji 20-lecia działalności spółki Warszawska Kolej Dojazdowa. Rywalizacja była zacięta a pogoda sprzyjała żeglarskim zmaganiom i pozwoliła cieszyć się otaczającą naturą w sportowej atmosferze.

W dniach 23-26.09.2021 r. nad jeziorem Kisiajno w okolicach Giżycka odbyły się regaty o puchar WuKaDki. Regaty zostały zorganizowane wspólnie z Grodziskim Klubem Żeglarskim „Czysty Wiatr” z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy działalności spółki WKD. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. samodzielną działalność gospodarczą rozpoczęła 1 lipca 2001 roku. Był to pierwszy etap przekształceń własnościowych, który zakończył się usamorządowieniem Spółki.

W pięknych okolicznościach przyrody, wśród urokliwych mazurskich jezior, w sportowej rywalizacji wzięło udział 11 zespołów żeglarskich. Dwie załogi reprezentowały WuKaDkę, jedna Koszalin a pozostałe składały się z członków Klubu Żeglarskiego „Czysty Wiatr" i sympatyków żeglarstwa wywodzących się z lokalnych gmin położonych wzdłuż linii WKD.

- Rocznica 20- lecia działalności Spółki to dobra okazja do żeglarskiego spotkania. Dziękuję wszystkim załogom za sportowe współzawodnictwo i przyjacielską atmosferę. Cieszę się, że WuKaDka wspólnie z Grodziskim Klubem Żeglarskim „Czysty Wiatr” upamiętniła w ten sposób rocznicę powstania spółki WKD. – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Rywalizacja pomiędzy załogami była zacięta ale z zachowaniem zasady fair play. Pogoda sprzyjała żeglarskim zawodom i pozwoliła na sportowo uczcić 20-lecie działalności spółki WKD. Wieczorem, po pełnych emocji zmaganiach pod żaglami, wszyscy biorący udział w regatach mieli okazję usiąść przy ognisku, porozmawiać i przy dźwiękach gitary wspólnie pośpiewać szanty.