Dzisiaj Dzień Patrzenia w Niebo. Dzień, który przez swoją pozorną prostotę, banalność a może dla niektórych śmieszność, zwraca uwagę na problem naszych czasów, jakim jest brak czasu dla siebie. Jak często patrzysz w niebo? Masz czas się zatrzymać i porobić nic…? Poświęcić chwilę na swoje hobby?

Dzisiejszy świat odciska na ludziach piętno braku czasu. Przestaliśmy dbać o siebie, o swój komfort psychiczny. Jesteśmy zabiegani, w większości czasu skupieni na pracy, na nauce, na naszych ambicjach. Codzienne obowiązki pochłaniają nas całkowicie. Na realizację SWOICH potrzeb i marzeń często nie starcza nam już czasu. I chyba dlatego, wymyślono taki dzień jak dziś - Dzień Patrzenia w Niebo. Święto zachęcające do odprężenia się, zatrzymania się na chwilę a nawet dwie i docenienia piękna błękitnego nieba, dania naszemu ciału i duszy przestrzeni potrzebnej do zregenerowania.

Badania wskazują, iż relaks i regeneracja organizmu jest jak balsam dla ciała i duszy. Relaks działa na nasz organizm w sposób odprężający i odmładzający. Chwila wytchnienia najszybciej poprawia nasze samopoczucie. Po męczącym dniu wystarczy wziąć ciepłą, aromatyczną kąpiel czy posłuchać swojej ulubionej muzyki i już czujemy się lepiej. W dłuższej perspektywie oddawanie się relaksowi wpływa korzystnie na funkcjonowanie mózgu, zwłaszcza poprawiając pamięć. Zbadano, że kiedy jesteśmy zrelaksowani, podejmujemy lepsze dla nas decyzje. Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy mniej pobudliwi, a nasze postrzeganie rzeczywistości ma lepszą ostrość. Dlatego warto włączyć relaks do codziennego harmonogramu ?.

Świętujmy więc! W Dzień Patrzenia w Niebo pozwólmy sobie na patrzenie w niebo …, podziwianie piękna przyrody, bezkresu błękitu. Zobaczmy jak tam spokojnie, jak chmury leniwie płyną i nigdzie się nie spieszą. Oddajmy się po prostu chwili potrzebnego naszemu organizmowi relaksu. A więc zadanie na dziś – czekając na WuKaDkę pomyśl o sobie i swoich potrzebach, popatrz przez chwilę w niebo!