W Izbie Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim organizowane są lekcje edukacyjne o zasadach bezpieczeństwa dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat (pod opieką wychowawców lub opiekunów grup).
🗓️ Kiedy: środy i piątki (w roku szkolnym)*
💵 Koszt (do 25 uczestników): 12 zł od uczestnika.
💸-50%: rabat przysługuje grupie z udziałem dzieci i wnuków pracowników Spółki WKD.
📍 Gdzie: wejście przez portiernie Spółki WKD od ul. Radońskiej (przy WKD Radońska).
* Terminy wakacyjne ustalamy indywidualnie.
Aby wziąć udział w lekcji należy:
1. Wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem) podając proponowany termin i godzinę, liczbę uczestników i opiekunów, nazwę placówki, wiek uczestników, liczbę opiekunów, oraz numer kontaktowy.
2. Po ustaleniu terminu z Koordynatorem ds. Izby Tradycji EKD/WKD, wysłać dane do faktury a następnie opłacić fakturę.
3. W dniu wycieczki okazać potwierdzenie płatności oraz przekazać osobie prowadzącej podpisane oświadczenie: Oświadczenie opiekuna grupy
Szczegółowe zasady dotyczące orgnizacji wydarzeń i współpracy w Izbie Tradycji EKD/WKD określają dokumenty:
Zasady zwiedzania i udostępniania obowiązujące od 01.07.2026
Warunki odpłatności obowiązujące od 01.07.2026
Lekcje prowadzi Sylwia Leśniewska – pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego, nauczyciel współorganizujący kształcenie oraz terapeutą pedagogicznym. Pani Sylwia jest niezwykle kreatywnym animatorem z głową pełną pomysłów. Zajęcia prowadzi z pasją i radością.
Standardy Ochrony Małoletnich WKD
Standardy Ochrony Małoletnich WKD_wersja skrócona
Co nasi Goście mówią po wizycie u nas 😊
Mieliśmy wielką przyjemność odwiedzić z dwiema starszym grupami z Przedszkola Niepublicznego „Jedynka” Izbę Tradycji EKD/WKD oraz uczestniczyć w lekcji o zasadach bezpieczeństwa. Obie części wycieczki były równie atrakcyjne i miały wielki walor edukacyjny dla przedszkolaków. Wszystkie dzieci były zachwycone możliwością zwiedzania różnych wagonów (oczywiście najważniejsza była "Babunia”), do dziś powtarzają hasła bezpieczeństwa, które poznały w trakcie lekcji o bezpieczeństwie. Prowadzona lekcja była dostosowana do wieku dzieci a formy nauki wykorzystujące naturalną potrzebę ruchu dzieci nie tylko lepiej je zaktywizowały ale pozwoliły w przystępny sposób przyswoić nową wiedzę. Jestem przekonana, że to nie ostatnia wizyta „Jedynkowiczów” na terenach zajezdni WKD.
Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Jedynka”
Centrum Edukacji Lokalnej w Pruszkowie.
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w lekcji edukacyjnej dotyczącej zasad bezpieczeństwa na terenach kolejowych w Izbie Tradycji EKD/WKD. Zajęcia były bardzo wartościowe i starannie przygotowane. Szczególnie doceniamy jasny sposób przekazywania treści, dostosowany do wieku najmłodszych uczestników, a także możliwość zobaczenia praktycznych przykładów związanych z bezpieczeństwem ruchu kolejowego i drogowego. Dzieci były zaangażowane, zadawały pytania i z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, co świadczy o wysokiej jakości organizacji. Uważamy, że tego typu inicjatywy są niezwykle potrzebne i mają realny wpływ na podnoszenie świadomości oraz bezpieczeństwa najmłodszych. Chętnie weźmiemy udział w podobnych działaniach w przyszłości.
Szkoła Podstawowa w Michałowicach
